Kaip sustabdyti laiką?

Gyvename lenktyniaudami su laiku, nes norime labai daug nuveikti. Tačiau skubėdami nepastebime net to, kad nematome paties gyvenimo. Maža to, skubėdami gyventi pridarome begalę klaidų. Tik sustoję ir atsisukę atgal pastebime, ko nereikėjo daryti ir ką padarėme ne taip. Tai vis dėlto, gal geriau neskubėti? Gal geriau nuveikti mažiau, bet teisingai, be klaidų? Gal geriau matyti, girdėti, užuosti ir užčiuopti gyvenimą? Skubėjimas, kaip ir laukimas, yra antra šiuolaikinės visuomenės rykštė. Sustokime. Atsigerkime. Pakvėpuokime. Nereikia skubėti gyventi. Mes suspėsime padaryti viską, kas yra mums šiame gyvenime paskirta. Su sąlyga, kad neskubėsime ir gyvensime atidžiai. Kuo daugiau laiko rasime pabuvimui savyje, bendravimui su savimi, savęs pažinimui – tuo daugiau jo atsiras.  
Laikas turi vieną paradoksalią savybę. Kuo labiau skubame, tuo greičiau jis bėga. Atrodo, laiko neįmanoma sustabdyti, o mūsų gyvenime kuo toliau, tuo greičiau vasaras keičia žiemos, o žiemas - vasaros. Tačiau yra viena menka paslaptis. Turbūt ne kartą pastebėjote, kaip lėtai laikas eina, kai tenka ko nors ilgai ir nuobodžiai laukti? Taigi, logiška, kad vien nustoję skubėti, mes galime sulėtinti laiką. Pradėkime dieną taip, kad galėtume išgyventi ją neskubėdami ir mūsų gyvenimas nebėgs neatgaudamas kvapo, juk jį ir sudaryto mūsų kasdienybė, kiekviena mūsų išgyventa diena ir akimirka.

RYTO RITUALAS

Noriu pasiūlyti jums nedidelę gudrybę, kuri padeda man „sustabdyti laiką“, t.y. gyventi lėčiau ir išgyventi visas dienos akimirkas. Tai mano ryto ritualas, kuris subalansuoja kūną ir protą, energiją ir dvasią, paruošia mane būsimos dienos dėmesingam išgyvenimui. Gyvenimui neskubant. Man tai yra būtina, nes iš prigimties esu nuolat skubanti, dar visai neseniai negalėjau įsivaizduoti savęs darančios tik vieną darbą vienu metu – įprastai jų būdavo keletas, ir kuo daugiau – tuo geriau. Šis ritualas – tai tik pavyzdys, kaip galima kontroliuoti save ir užprogramuoti sąmoningam gyvenimui, panaudojant keletą triukų. Jūs galite keisti šias rekomendacijas kiekvienas pagal save, pritaikydami juos savo gyvenimo būdui, savo poreikiams ir pagal savo įpročius. Galite pradėti stabdyti laiką po truputį, kad ir savaitgaliais, arba panaudoti tik kai ką iš duotų rekomendacijų, arba pridėti į savo ritualą tai, kas reikalinga jums asmeniškai. Aš beveik garantuoju, kad pradėję stabdyti laiką ir pajutę gyvenimo neskubant skonį, jūs jau negalėsite be to gyventi. Taigi, linkiu sėkmės naudojant ir kuriant savo laiko sustabdymo ritualą.
Ritualą pradėkite jau iš vakaro: nevalgykite prieš miegą ir atsigulkite anksčiau nei įprasta, tai padės lengviau atsibusti ryte. 

ŽEMĖ


Neskubėkite šokti iš lovos, vos pabudę, tačiau negulinėkite, jei jau pabudote.
Ištempkite kūną, rankomis ir kojomis siekdami priešingų sienų, pirmiau vieną kūno pusę, tuomet kitą. Pasukinėkite rankų riešus ir kojų pėdas ratu, pirma į vieną, paskui į kitą pusę.  
-  Atsisėskite ant lovos krašto, kojas sulenkę ties keliais stačiu kampu, pėdomis tvirtai remkitės į grindis, ištiesinkite stuburą. Pajauskite kontaktą su žeme - pagrindą po kojomis - pajauskite iš jos srūvančią energiją.
-  Pasakykite sau „manęs laukia nuostabi diena ir aš išgyvensiu kiekvieną jos akimirką“. Nusišypsokite ir pasėdėkite šioje pozicijoje keletą akimirkų – tai padės tvirtai jaustis visą dieną (jausite pagrindą po kojomis).

VANDUO

Žmogus ~70% yra vanduo (kraujas – 93%, smegenys – 70-85% skysčio, net kaulai – 50% vanduo), todėl pirmas žingsnis nubudus ir nusiprausus – papildyti skysčių atsargas organizme. Nustebsite sužinoję, kiek vandens organizmas išnaudoja paprasčiausiai funkcionuodamas. Pvz., kai mirksime,
vanduo sudrėkina akių obuolius, kai ryjame – stemplę. Mums kvėpuojant, deguonis ir anglies dioksidas  turi būti ištirpinami skystoje terpėje, o vanduo yra tirpiklis šioms dujoms. O štai kiek vandens mes netenkame vidutiniškai per dieną: apie 1,5 litro per inkstus, maždaug 0,5 litro per odą, 200-300 ml per nusilengvinimą ir 200-300 ml per plaučius. Tai sudaro maždaug 2,5 litro arba 10 stiklinių. Taigi, vandens išgerti reikia bent tiek, kad atstatyti nuostolius. Apie litrą jo mes gauname su maistu, dar 250 ml susidaro per maisto virškinimą ir jo pasisavinimą, tai reiškia, kad norint palaikyti vandens balansą, kasdien turime išgerti mažiausiai 5-6 stiklines, jeigu nėra  padidinto vandens poreikio (didesnis prakaitavimas, fizinis ar intelektualinis krūvis, liga ar pan.). Visi žino, kad dirbant sunkų fizinį darbą, netenkame daug vandens, tačiau noriu atkreipti dėmesį visų, dirbančių protinį darbą – smegenims jo  ypač reikia, todėl jeigu turite didesnį intelektualinį krūvį – jo metu naudokite skysčius. Ir dar, papildomai vandens reikės apkūniems žmonėms (maždaug po 1 stiklinę kiekvienai dešimčiai kilogramų viršsvorio). Yra nustatyta, kad per dieną išgeriant pakankamai vandens, susireguliuoja svoris ir galima netekti papildomų kilogramų. Be to, kai organizmui trūksta vandens, jis siunčia alkio signalą ir verčia mus papildomai maitintis. Troškulio nebuvimas dar nereiškia, kad organizmui netrūksta vandens. Pajutę troškulį žinokime, kad turėjome atsigerti daug anksčiau, nes organizmui vandens jau pritrūko ir dėl to nukentėjo jo normali veikla.
-  Nusiprauskite, išsivalykite dantis ir būtinai – liežuvio apnašas. Ajurveda rekomenduoja kiekvieną rytą nusiprausti ir galvą, tokiu būdu nuplaunamas subtilusis kūnas (jei nenorime sušlapti plaukų, galima juos pridengti kepuraite).
-  Išgerkite dvi stiklines kambario ar kūno temperatūros virinto vandens. Išgerkite neskubant, mažais gurkšneliais. 

ENERGIJA

Ajurveda teigia, kad mūsų kūne yra 72000  energetinių kanalų, vadinamų nadi. Jais teka energija, tačiau ten, kur kūne yra įtampa, energija nepatenka, ji yra blokuojama. Energijos blokavimosi priežastys visų pirma yra psichologinės – įvairios baimės, stresai, negatyvūs jausmai (pyktis, neapykanta) ir pan. Tačiau pasireiškia jos ir fiziniame kūne – raumenų spazmais, sąnarių skausmais, diegliais ir kitais negalavimais bei ligomis. Panašiai kaip upės tėkmę stabdo joje užstrigusios šiukšlės – vanduo neprateka ir ima tvenktis, taip kemšasi ir energetiniai kanalai. Be abejo, norint susikurti harmoningą būseną, visų pirma būtinas darbas su savimi ir pirminių (psichologinių) priežasčių šalinimas, tačiau, mažiausia, ką mes galime padaryti, tai kasdieninis dėmesys mūsų fiziniam organizmui, mūsų sielos namams. Todėl, atsikėlus iš ryto, būtina pramankštinti kūną, pratempti sausgysles ir raumenis, prasukti sąnarius, kad neliktų sustingusių vietų, energetinių blokų fiziniame kūne, kad energija galėtų tekėti laisvai, pasiskirstytų tolygiai visame mūsų organizme. 
-  Skirkite šiek tiek laiko riešų, alkūnių, pečių, kelčių, kelių, klubo, kaklo sąnarių prasukimui. Sukite ratais 5 kartus pagal laikrodžio rodyklę, tuomet tiek pat prieš laikrodžio rodyklę. Tą patį kartokite keletą kartų. Atsargiai ir lėtai sukite kaklą, nes galite pakenkti stuburui, sukdami neturite jausti skausmo ar nepatogumo.

-  Atlikite SURYA NAMASKAR – saulės pasveikinimo pratimą. Jis neužims daug laiko ir suteiks daug naudos, nes šis pratimas išjudina apie 400 kūno raumenų, tai reiškia - visą kūną. Pakaks net ir vieno ciklo, arba daugiau, jeigu galite sau leisti. Kaip atlikti:


-  Jeigu Saulės pasveikinimo pratimas ne prie širdies, galima jį pakeisti Penkiais Tibeto pratimais.
Apie tai rasite šiame video siužete: https://www.youtube.com/watch?v=NFvYjPYKi14
-  Papildomai galite paieškoti klubų atvėrimo pratimų, jeigu jaučiate, kad energija blokuojama klubų srityje. Ypač tai svarbu dirbantiems sėdimą darbą. http://yogainternational.com/article/view/asana-alignment-and-chakra-awareness-vishuddhi-throat-center
Arba pratimų pečių ir kaklo sričiai (sėdintiems prie kompiuterio). http://yogainternational.com/article/view/yoga-for-kyphosis

Pasirinkite pratimų kompleksą individualioms problemoms spręsti, o jeigu jų nėra, pakaks ir keleto Saulės pasveikinimo arba 5 Tibeto pratimų ciklų.

ORAS

Ar daug kas gali pasigirti taisyklingu kvėpavimu? Turime kvėpuoti pilnais plaučiais, pilvu ir krūtine, tačiau kvėpuojame paviršutiniškai, dažnai ląstelėms trūksta deguonies. Beje, ar pastebėjote, kad moterys kvėpuoja pilvu? Tokiu būdu netgi nedirba krūtinės ląsta, o jos raumenys - nyksta. Dažnai dėl nervinės įtampos sulaikome kvėpavimą, kvėpuojame netaisyklingai, o kai kvėpuojame netaisyklingai – įtampa ir stresas dar labiau didėja – tai užburtas ratas. Tai atsiliepia ne tik psichinei sveikatai, bet ir fizinei. Organizmui trūkstant deguonies, energija blokuojasi, negali laisvai tekėti kūnu, ko pasekoje susidaro blokai ir spazmai, atsiranda skausmai įvairiose kūno vietose. Dėl deguonies trūkumo negali normaliai dirbti smegenys, greitai pavargsta „galva“, o mūsų nuotaika tampa niūri, gyventi nemiela. Taigi, pakvėpuokite ir pajausite, kaip atsigauna kūnas ir siela, kaip nurimstate, kaip išeina įtampa ir stresas. Gyventi tampa lengviau.
-  Atsisėskite ant grindų, pasitiesę kilimėlį. Geriausiai tinka lotoso poza, bet jeigu sunku – parieskite kojas po savimi arba sukryžiuokite priešais. Rankas padėkite ant kelių delnais į viršų, o nykščio galiuką sujunkite su smiliaus galiuku - su šia mudra uždarysite energiją.
-  Užsimerkite ir sukoncentruokite vidinį žvilgsnį į nosies galiuką arba tašką tarp antakių.
-  Pajauskite šilumą krūtinėje. Įkvėpkite ir iškvėpdami įtraukite pilvą. Vėl įkvėpkite pilvu ir KRŪTINE, galvodami apie tai, kad įkvepiate meilės energijos srautą. Iškvėpkite, galvodami apie tai, kad iškvepiate meilę. Pasistenkite šį pojūtį išlaikyti viso kvėpavimo metu. (Daugiau apie kvėpavimą meile). Pakartokite tai tris kartus.

-  ATLIKITE UJJAYI PRANAJAMĄ, kuri dar vadinama „jūros ošimo kvėpavimu“. Reikės 10 ciklų, kai vieną ciklą sudaro įkvėpimas-užlaikymas-iškvėpimas. Ši pranajama išvalys organizmą – kvėpavimo takus, kraują.
а) Įkvėpkite pro nosį skaičiuodami iki 5, pakėlę gomurį, kad girdėtųsi švokštimas;
b) užlaikykite kvėpavimą, skaičiuodami iki 10 arba dar geriau - iki 15,
c) iškvėpkite pro burną, tarsi norėdami veidrodį apipūsti garais. Iškvėpti galima ir pro nosį, bet taip pat turėtų girdėtis švokštimas.
Santykis tarp įkvėpimo-sulaikymo-iškvėpimo turėtų būti 1:2:2, arba dar geriau 1:3:2, 1:4:2. Tarp iškvėpimo ir įkvėpimo neturėtų būti pauzės, kvėpuokite laisvai. (Daugiau apie udžai pranajamą)
-  ATLIKITE NADI SHUDDHI PRANAJAMĄ. Reikės 7 ciklų, kai vieną ciklą sudaro įkvėpimas ir iškvėpimas pro abi šnerves. Priešingai nei ošiantis kvėpavimas, ši pranajama atliekama kvėpuojant be jokio garso. Ji subalansuoja vyrišką ir moterišką energiją, kairį ir dešinį smegenų pusrutulį.
a)     Sulenkite dešinės rankos smilių ir didįjį  pirštus. Bevardį dėkite ant kairės šnervės, o nykštį – ant dešinės (Višnu mudra). Įkvėpkite pilvu ir krūtine, iškvėpkite ir įtraukite pilvą.
b)     Įkvėpkite ir užspauskite nykščiu dešinę šnervę (taip, kad nosis išliktų tiesi), ramiai ir tolygiai iškvėpkite orą per kairę, skaičiuodami iki 10. Kvėpavimui pasiruošėm, pradedam ciklą - skaičiuodami iki 5 įkvėpkite pilvu ir krūtine pro tą pačią kairę šnervę, ją užspauskite bevardžiu pirštu (bus užspausta visa nosis) ir suskaičiuokite iki 5, paleiskite dešinę šnervę ir iškvėpkite, skaičiuodami iki 10.
c)     Skaičiuodami iki 5, įkvėpkite pro dešinę šnervę (tą pačią, pro kurią iškvėpėte), užspauskite ją nykščiu, sulaikę kvėpavimą skaičiuokite iki 5, paleiskite kairę šnervę ir iškvėpkite, skaičiuodami iki 10.
Vienas ciklas baigtas, pakartokite tai  7 kartus. Užbaigę kvėpavimą, pakvėpuokite abiem šnervėmis ir atsipalaiduokite. (Daugiau apie nadi shuddhi pranajamą geras straipsnis angliškai ).
Pasinaudokite šiais kvėpavimo pratimais ir dienos metu, kai tik pajausite, kad skubate. Aš juos atlieku ir tada, kai tenka kažko laukti – tai puikus metodas „sutrumpinti laikui“ taip pat. Kvėpavimo pratimai suteikia galimybę pabūti savyje, o būnant savyje laikas tarsi išnyksta.

ETERIS

Štai ir priėjome prie svarbiausio. Pagrindinė priežastis, kuri verčia mus skubėti – tai neramus mūsų protas. Mintis veja mintį, mes verčiame save daryti viską, ko nori mūsų protas, ir net neturime laiko pagalvoti apie tai, ką darome. Nuraminkime jį, paprašykime bet 10 minučių patylėti. Mums padės trumpa meditacija, kurios metu pabūsime savyje taip pat, kaip ir pranajamos metu, tik labiau koncentruodami dėmesį ne į kvėpavimą, o į mantros kartojimą (garsą). Garso vibracija taip pat padės susiderinti visoms mūsų organizmo stygoms, išvalys energetines šiukšles, ko pasekoje protas nurims, o mes pajusime švarą, ramybę ir harmoniją. Turėdami laiko, paskaitykite apie meditaciją čia.
-  Po pranajamos pratimų, likite sėdėti lotoso ar kitoje, jums patogioje, pozoje, ištiesinę nugarą.
-  Paprašykite proto nurimti ir patylėti.
Sutelkite dėmesį į širdies plotą. Pasistenkite įsivaizduoti meilės jausmą jame, pajauskite šilumą krūtinėje. Atverkite savo širdį. Pakvėpuokite meile – įkvėpdami giliai pilvu ir krūtine, įsivaizduokite, kaip įkvepiate meilę ir jūsų krūtinė dar labiau šyla. Iškvėpdami galvokite, kad iškvepiate meilės energiją.
Daugiau apie meilės energijos sužadinimą ir širdies čakros aktyvinimą paskaitykite čia.
-  Pripildę savo krūtinę meilės, 108 kartus sukalbėkite Maha mantrą, sakoma, kad tai pats lengviausias būdas suvaldyti protą:
Harė Krišna Harė Krišna Krišna Krišna Harė Harė 
Harė Rama Harė Rama Rama Rama Harė Harė
Nepamirškite šilto jausmo krūtinėje, telkite mintis į jį, o šventus vardus kartokite su meile, neįsileisdami jokių papildomų minčių.
Maha mantra – pati galingiausia mantra, apjungianti visas kitas ir naudojama daugelyje tradicijų. Tai mantra Absoliutui, Aukščiausiam Dievo Asmeniui. Sakoma, kad šios mantros kartojimas prilygsta tūkstančiui metų tylios meditacijos. Apie Maha mantros naudą galite sužinoti čia. Tačiau, jei ši mantra ne prie širdies, lygiai taip pat jūs galite panaudoti ir kitą mantrą (kad ir krikščioniškosios tradicijos maldą) arba kitą meditacijos būdą:

Mantros kartojimas 108 kartus užtruks maždaug 10 minučių. Prieš pradėdami, galite nusistatyti taimerį arba naudoti maldos karolius. Galite papildomai naudoti ir garso įrašą. Įsirašykite audio failą į telefoną arba grotuvą ir klausydami vedančiojo balso, kartokite kartu su juo. Tai padės dar labiau sutelkti mintis į tikslą, neleis joms blaškytis.
Kartodami mantrą, girdėkite savo balsą, mintis koncentruokite į šilumą krūtinėje ir jauskite, kaip kūnu sklinda balso vibracijos, kaip garsai skrodžia kūną ir keliauja jo erdvėje.

-  Po meditacijos vėl tris kartus giliai įkvėpkite ir iškvėpkite meilės energiją. Nepamirškite, kad kvėpuoti reikia pilvu ir krūtine, pilnais plaučiais, iškvėpimo metu įtraukiant pilvą.
-  Atsimerkime 45 laipsnių kampu ir pasisveikinkime su pasauliu. Padėkokime savajam Aš už atliktą darbą, o Aukščiausiajam Aš už buvimą kartu, už laiką, skirtą sau. Paprašykime savęs mintyse, kad ši būsena lydėtų mus visą dieną.

HARMONIJA

Po meditacijos sugrįžti į materialųjį pasaulį padės „Vitruvijaus žmogaus“ pratimų kompleksas (parengta pagal M. Gelbo „Iššifruojant da Vinčį“), sukurtas daktaro Deilo Šustermeno pagal  Leonardo da Vinčio sumodeliuotą tobuląją žmogaus formą. Šis kompleksas sujungs kūną, protą ir dvasią, suderins organizmą harmoningesniam energijos dažniui.  Tai holistinis pratimas, harmonizuojantis ir gydantis visą kūną. Šis pratimas – tai harmonija ir pusiausvyra.
 
Leonardo Vitruvijaus žmogaus piešinyje pavaizduota po dvi skirtingas rankų ir kojų pozicijas. Derinant jas, gaunamos keturios skirtingos stovėsenos. Jos atspindi žmogaus energijos  būvį keturiuose lygmenyse  – fiziniame, astraliniame (teikia psichinius potyrius, patiriamas sapnuose), kauzaliniame (K. Jungas pavadino kolektyvine pasąmone, patiriamas giliai miegant), dvasiniame (aukščiausiasis pasaulis, kuriame aš esu, kuriame egzistuoja individo būsena). Dievas yra anapus šių lygių (plačiau – D. Šustermeno „Sielos ženklų kalba“). Nutaisius kiekvieną iš šių pozų, gilesnioji mūsų dalis atpažįsta ryšį su aukštesniąja sąmonės vibracija ir mūsų nervų sistema prisiderina prie šio naujo lygmens. Nuosekliai kartojami etapai padeda sugrąžinti harmoniją.
 
Kiekvienoje pozoje delnus laikykite atsuktus į priekį, kairę pėdą pasuktą į išorę. Viso pratimo metu stebėkite save stebintį. Išlaikykite pozą apie 3-5 sekundes, tada pereikite prie kitos. Aš laikau vieną poziciją tol, kol vieną kartą lėtai ir giliai įkvepiu ir iškvepiu.

-  Atsistokite kojas pražergę pečių plotyje (galima atlikti gulint). Kairę pėdą šiek tiek pasukite į išorę. Rankos horizontaliai (į šalis).
-  Suglauskite kojas, rankos kaip ir buvo – horizontaliai.
-  Kelkite rankas aukšty, kojos kaip ir buvo – suglaustos.
-  Pražerkite kojas, rankos kaip ir buvo – iškeltos.
-  Dabar kūnas subalansuotas. Disbalanso likučiams pašalinti pažvelkite į Vitruvijaus žmogaus paveikslą.
Kartokite šiuos 5 etapus 7 kartus. Pajuskite palengvėjimą, harmoniją ir palaimą. 

Jūs pasiruošę pragyventi šią dieną lėtai, ramiai ir harmoningai. Mėgaukitės ja.

Surasti laiko
Kaip surasti 30 minučių kasdieniniam ryto ritualui, kad galėtume sulėtinti laiką? Mes tikrai jų turime, tik reikia paieškoti, kur bereikalingai iššvaistome. Laikykitės dienos režimo, taip atsikelsite anksčiau. Pakanka gultis ne vėliau kaip 22 val., kad nesunkiai atsikeltume 6 val. ryto. Aštuonių valandų miego tikrai pakaks. Pradžioje gali būti sunku, ypač tiems, kas įpratęs vėlai gultis. Tačiau keltis su saule ir eiti gultis jai nusileidus – tai natūralus gamtos rimtas. Saulė diktuoja mums dienos režimą. Jeigu jo nepaisome – prarandame labai daug energijos, nes energiją mes gauname taip pat ir iš saulės. Vien tik laikymasis natūralaus gamtos režimo sugrąžina gebėjimą sveikai gyventi ir džiaugtis gyvenimu. Pagalvokime, ar verta tai iškeisti į televizijos žiūrėjimą ar kitą panašią beprasmę veiklą, atimančią, o ne duodančią mums energijos.

Be abejo, tai asmeniška, tačiau kiekvienas, peržiūrėjęs savo dienos veiklą, nesunkiai atras tas spragas, pro kurias išsprūsta laikas. Suraskime tas 30 minučių, kurias pavagia neapgalvoti ir netikę įpročiai. Atsikratykime jų, pagalvokime, be ko galime apsieiti mūsų kasdienybėje, kad galėtume gyventi nelenktyniaudami. Šis pusvalandis, padovanotas sau kiekvieną rytą ne tik prailgins gyvenimą tiesiogine prasme, bet ir padės pajausti, kad gyvename. 

Apie natūralų dienos režimą skaitykite:


Atmintinė:

1. Žemė - pagrindas po kojom.
2.Vanduo - nuplaukime ir pagirdykime kūną.
3. Energija. Mankšta kūnui - Saulės pasveikinimas.
4. Oras - kvėpavimo pratimai Udžai ir Nadi Shuddhi.
5. Meditacija - proto nuraminimas.
6. Vitruvijaus žmogaus pratimas - kūno, proto ir dvasios harmonizavimas.

Pasipraktikuokite "Ryto ritualą" atlikti dienos metu, kai turite laisvo laiko, o aš linkiu sėkmingai integruoti jį į jūsų kasdienybę. Tikiuosi, kad jis bus jums naudingas, džiaugsiuosi, jeigu pasidalinsite įspūdžiais Facebookpaskyroje. 

 ***

NIEKAS IŠ TIKRŲJŲ NEŽINO, KAS YRA LAIKAS 

Ištraukos iš "Joga Vasištha". Svamis Venkatesananda

Rama tęsė:
"Visi šio pasaulio malonumai yra tik iliuzija,  kuri primena lunatiko, ragaujančios vaisiaus atvaizdą veidrodyje, pasimėgavimą. Laikas be perstojo griauna visas žmogaus viltis šiame pasaulyje. O išmintingasai, viskas šioje kūrinijoje suyra - nėra to, kas atsilaikytų prieš Laiką...

Tokios laiko pasireiškimo formos, kaip metai, amžius, epocha tarytum leidžia užčiuopti laiką, tačiau jo tikroji esmė išlieka nepažini. Nieko nėra galingesnio už laiką. Laikas negailestingas, nepalenkiamas, žiaurus, godus ir nepasotinamas. Laikas - tai didysis fokusininkas, pilnas apgaulingų pokštų. Laiko neįmanoma analizuoti; kad ir kaip jį dalintum, vis tiek  jo nesunaikinsi.

Jo apetitas nepasotinamas - jis praryja mažus vabalėlius, didžiausius kalnus ir net dangaus karalių!...
Nors laikas ir kuria bekraštes visatas, jis nenuvargsta ir nedžiūgauja, jis nei ateina, nei išeina, jis nekyla ir nesileidžia...

Šiame pasaulyje nėra nieko, - nei žemo, nei aukšto, ko Laikas nesuardytų. Net kai viskas sunaikinama, pats Laikas išlieka nesunaikintas. Kaip žmogus po darbo dienos užsimiršta sapne, taip ir Laikas, sunaikinęs kosmosą, užmiega arba ilsisi, tuo tarpu naujos kūrybos potencija glūdi jame pasislėpusi. Niekas iš tikrųjų nežino, kas yra Laikas...

Kai laikas šioje visatoje šoka kurdamas ir griaudamas viską iš eilės, ko mes galime tikėtis? Laikas paveikia net turinčius tvirtą tikėjimą ir sukelia jiems nerimą. Laikas verčia pasaulį nuolatos keistis, todėl pasaulis yra nepastovus...

Nuosavi jausmai mums priešai; realybė tapo nepažini; žmogaus protas tapo stipriausiu jo priešininku. Egoizmas yra pagrindinė blogio priežastis, išmintis - silpna, visų veiksmų pasekmės - nemalonumai, o malonumų pagrindas - seksualumas. Žmogaus intelektą valdo egoizmas, nors turėtų būti atvirkščiai. Todėl protas nepažįsta ramybės ir laimės. Jaunystė nuvysta. Šventuosius sutinkame retai. Ši kančia neturi pabaigos. Nesimato nė vieno, kuris suvoktų tiesą. Niekas nesidžiaugia kitų žmonių turtais ir klestėjimu, o atjautos artimajam nerasi nerasi žmonių širdyse nė su žiburiu. Žmonės tampa vis niekingesni su kiekviena diena. Silpnumas nugalėjo jėgą, baimė įveikė drąsą. Blogą draugiją rasi lengvai, rasti gerą - beveik neįmanoma. Aš stebiuosi, kur Laikas veda žmoniją... 

 ***

TIK LAIKAS ŽINO, KOKIA SVARBI GYVENIME YRA MEILĖ

...Kadaise žemėje buvo ypatinga sala, kurioje gyveno visos žmogiškos vertybės ir jausmai. Vieną dieną jie pastebėjo, kad sala grimzta į vandenyną. Puolė visi kaip išmanydami gelbėtis, bet Meilė nespėjo, ir jai nebeliko laivo išsigelbėjimui. Meilė apsižvalgė ir... ėmė iš nevilties šauktis pagalbos. Pro šalį plaukiantis Turtas atsisakė ją priimti į savo laivą, nes tarp nesuskaičiuojamų turtų Meilei nebeliko vietos...
Tuomet Meilė šūktelėjo, prašydama pagalbos nutolstančio Liūdesio, bet šis atsakė:
- Atleisk, Meile, aš liūdžiu, ir kad išlikčiau liūdnas, aš privalau būti vienas...
Meilė pamatė Išdidumo laivą ir paprašė pagalbos, bet Išdidumas atsakė, kad Meilė sujauks harmoniją Išdidumo laive...
Tuo metu pro šalį plaukė Džiaugsmas, bet jis taip linksminosi, kad neišgirdo Meilės šauksmo.
Meilė labai nusiminė ir pravirko, bet staiga išgirdo balsą:
- Eikš, Meile, aš pasiimsiu tave.
Meilė atsigręžė ir pamatė senolį. Jis nuplukdė savo laiveliu ją iki sausumos ir nuplaukė toliau, o Meilė susigriebė, kad nepaklausė senolio vardo ir jam nepadėkojo.
Tuomet Meilė kreipėsi į Pažinimą:
- Sakyk, Pažinime, kas per senolis mane išgelbėjo? Pažinimas atsakė:
- Tai buvo Laikas.
- Laikas? – nustebo Meilė, – bet kodėl jis mane išgelbėjo?
Pažinimas žvilgtelėjo į tą pusę, kur nuplaukė Laikas ir atsakė:
- Todėl, kad tik Laikas žino, kokia svarbi gyvenime yra Meilė...


Komentarai

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Apie pinigų energiją

XIV. ĮSAKYMAI SAVAJAM AŠ

Sąmoningumo plėtimas - grupė Telegrame