Meditacija


http://tobulekime.blogspot.com/

Meditacija - tai proto valdymo technika. Pažiūrėkite šiuos video ir suvoksite, kaip svarbu yra stebėti protą. Jeigu mes nestebime savo proto, minčių - protas kontroliuoja ir valdo mus. Jis kuria mūsų realybę, kuri iš tiktųjų tėra tik iliuzija. Nepasiduodami protui, valdydami jį, stabdydami minčių verpetą, nunešantį mus arba į praeitį, arba į dabartį, mes tampame sąmoningi, tai yra - esame čia ir dabar, šioje akimirkoje, savyje. 



MEDITACIJOS PRADŽIAMOKSLIS PRADEDANTIESIEMS
(už šį pradžiamokslį labai ačiū www.gyvenusumeile.lt)
Meditacijos pagrindų mane išmokė Tibeto vienuolis, vardu Lama Karma Drodhul. Tai buvo 7 paprasti pagrindiniai meditacijos pozos principai:
1. Kojos sukryžiuotos (jei dėl kokių nors priežasčių yra sunku išsėdėti ant žemės, galima paprastai atsisėsti ant kėdės).
2. Nugara tiesi, bet neįsitempusi. (Labai svarbu išlaikyti tiesų stuburą, kad energija galėtų laisvai tekėti - tuomet yra laisvi visi kanalai ir sąmonė yra švari.)
3. Krūtinė lygi, "neišpūsta".
4. Pečiai atpalaiduoti, rankos atpalaiduotos ir ilsisi atskirai padėtos ant kelių arba laikomos drauge "delnas delne".
5. Kaklas - tiesiai, galva - tiesiai, smakras truputį nuleistas.
6. Burna ne visiškai sučiaupta, bet šiek tiek praverta, atpalaiduota, liežuvis gali lengvai liesti gomurį.
7. Akys užmerktos.
"Viskas. Stebėk kvėpavimą."
Iš šio vienuolio sužinojau, kad meditacija - tai vienas paprasčiausių būdų išsilaisvinti iš kentėjimo ir patirti laimę. Kaip jis tuomet paaiškino, meditacijos metu kvėpuojant pozityvios ir negatyvios mintys pavirsta neutraliomis. Pasak šio vienuolio, tai yra dalykas, kurį savo gyvenime gali pritaikyti kiekvienas šiame pasaulyje gyvenantis žmogus ir pakaktų tam skirti nors 5 minutes kasdien. Jo klausimas: "Ar pasistengsite tarp kitų veiklų savo kasdienybėje surasti 5 minutes tam, kad gautumėte tai, ko taip norite, t.y. būti laimingais?"
Kiek laiko turėtų trukti meditacija - linkiu tai atrasti kiekvienam savo paties kelyje. Pradedantiesiems nebūtina save versti medituoti ilgai. Pradėti galima ir nuo 3 minučių kasdien ir kas kažkiek laiko meditacijas ilginti iki tiek, kiek galite sau leisti. Pradžioje galite tam tikram laikui užsistatyti žadintuvą, tik jam sučirškus reikėtų neskubėti greit atsimerkti, o ramiai sugrįžti iš meditacinės būsenos.

Platesnis paaiškinimas apie meditaciją
Kas yra Meditacija? Meditacija yra Sąmonės kelionė į Save.
 
Kodėl medituojame? Medituojame tam, kad suprastume situacijas, kuriose esame, suvoktume begalybę ir taptume Kūrėjais.
 
Kas vyksta medituojant? Meditacijos metu didėja mūsų Energija ir mažėja mūsų minčių. Reguliariai medituojantis žmogus yra mažiau įsitempęs, sveikesnis ir jaučiasi laimingas visada ir visose situacijose.
 
Ar praktikuojant meditaciją, gyvenimas įgauna daugiau prasmės? Gyvenimas yra tam, kad būtų suprastas. Tam, kad suprastume Gyvenimą, mums reikia turėti apsčiai Energijos ir Išmanymo. Meditacija yra įrankis įgyti daugiau Energijos ir daugiau Išmanymo (Žinių, Žinojimo, Pažinimo). Palaipsniui, mes imame visiškai suprasti savo situacijas. Kartu su supratimu mūsų gyvenimas tampa prasmingas ir laimingas.
(Pasinaudota medžiaga: www.meditationguru.com)

Mokslo įrodyta meditacijos nauda
1. Mažina stresą ir nerimą;
2. Mažina kraujo spaudimą ir širdies riziką;
3. Gerina imunitetą;
4. Gerina atmintį;
5. Gerina koncentraciją;
6. Didina kūrybingumą ir produktyvumą;
8. Mažina skausmą;
9. Mažina depresiją;
10. Padeda palaikyti emocinį balansą;
11. Stiprina valią;
12. Fiziškai pertvarko smegenis;
13. Skatina savęs ir aplinkos pažinimą;
14. Stiprina atjautos jausmą;
15. Skatina pasitenkinimą santykiais ir ryšio jausmą.

Esminiai meditacijos proceso principai
1. Medituoti galima bet kuriuo dienos metu, bet kurioje vietoje, kada patogu, kada jaučiamas noras. Norint palaikyti reguliarią praktiką, rekomenduojama tai daryti tuo pačiu laiku kasdien. Palankiausias laikas meditacijai - ankstus rytas.
 
2. Pirmiausia, susirask ramią, nuošalią vietą, kurioje galėsi praleisti nusistatytą laiką niekieno netrikdomas ir atsisėsk be atramos nugarai, jei Tau taip įmanoma fiziškai.
 
3. Susitelk į vidų. Pajausk, kaip protas nurimsta, "nusileidžia" ramybė. Pradėk sekti savo kvėpavimą. Meditacija nėra kvėpavimo pratimas, todėl kvėpavimas turi būti gilus, bet natūralus. Sek kiekvieną įkvėpimą ir iškvėpimą nuo pat kiekvieno iš jų pradžios iki pat pabaigos.
 
4. Jei pastebi atslenkant mintis, jas tiesiog ignoruok ir išlik su kvėpavimu. Meditacija - tai ne pastangos priversti protą nutilti, tai paleidimas bet kokios priešpriešos, kokia bekiltų. Kaskart, kai pastebi protą klaidžiojantį, svajojantį, prisimenantį praeitį arba planuojantį į priekį, tiesiog ramiai sugrįžk į dabar, į šią akimirką. Viskas, ką Tau reikia daryti, tai stebėti ir sekti tai, kas yra čia.
 
5. Jei pradedi jausti skausmą, niežėjimą ar kitus "erzinančius" pojūčius savo kūne ir jauti poreikį pajudėti, pakeisti poziciją, išlik kantrus su tuo, ką jauti, ir tiesiog būk. Prisimink, kad fizinėje realybėje viskas aplink mus nuolatos juda, keičiasi iš vienos būsenos į kitą akimirka po akimirkos, mūsų kūną sudarantys atomai taip pat nuolat juda iš vienos vietos į kitą, jie niekada nestovi vietoje. Pojūčiai kūne yra labiau pastebimi, kai kūnas ir protas yra ramesni ir gali pastebėti daugiau kūniškos patirties detalių. Vienintelis dalykas, kas nekinta, yra pačiame centre - Tavo centras. Stebėk pokyčius ir pojūčius ir išlik ramus.
Pastaba: Prieš įeinant į meditacinę būseną rekomenduojama mintimis pakviesti savo dvasinius sergėtojus, vedlius, angelus ir pan., kad jus saugotų ir jums padėtų meditacijos metu.
Pabaigai, meditacija - tai ne religija, doktrina ar filosofija, tai universali Sąmonės technologija.

KAS YRA MANTROS, KOKS JŲ POVEIKIS IR NAUDA ŽMOGUI, APIE GARSĄ OM - Deva Premal ir Mitten
(vertimas - Dvasinio tobulėjimo blogas)
- Namaste. Esame Mitenas ir Deva. Sveiki atvykę į stebuklingo ir paslaptingo mantrų pasaulio tyrinėjimą.
- Esame laimingi, kad turime galimybę pasidalinti šiomis mantromis su jumis.
Mes darome tai su didele meile, nes mantrų giedojimas išgydė mus, transformavo ir davė daug džiaugsmo. Mes supažindiname su mantromis žmones iš viso pasaulio. Šiandien jūs taip pat esate jų tarpe ir tai yra nuostabu. Jūs galite įnešti jas į savo gyvenimą, gaudami be galo daug naudos, o taip pat atskleisti gilesnį kiekvienos iš šių mantrų, kurias mes pristatysime per 21 dieną, supratimą.
 

- Mes su Deva matėme, kaip mantrų giedojimas gyvenime padėjo daugybei žmonių. Ir nors mes labai mėgstame jomis dalintis ir tai yra labai svarbu mums, mums su Deva svarbiausia – tai pojūtis, kad mes judame gyvenimu būtent ant mantrų sparnų. Taigi, dabar mūsų užduotis – dalintis su kitais šiomis neįtikėtinai vertingomis gydomosiomis vibracijomis. Ir kai sakydamas „gydomosiomis“, aš turiu omenyje ne tik psichologinio gydymo lygį, bet ir fizinio gydymo. Šios mantros iš tikrųjų turi galią, darančią įtaką mūsų fiziniam kūnui. Ir tas yra taip pat labai svarbu. Juk mes visi žinome, kad garsas turi galią. Ir visiškai natūralu, kad subtilus garsas sukuria ypatingą, be to, dar ir moksliškai pagrįstą, reakciją kūne.
 

- Mano jausmai mantroms yra tokie stiprūs todėl, kad mantros kalba su kiekvienu iš mūsų viena kalba. Jūs žinote, kad mantros parašytos sanskrito kalba, kuria jau niekas nekalba, kadangi ši kalba yra mirusi. Tačiau tai yra mūsų protėvių kalba. Dar ji yra vadinama matriarchaline kalba. Visi mes esame vienodai susiję su šia kalba. Ją galima pavadinti mūsų ląstelių kalba. Mes suprantame ją tarsi giliajame lygmenyje, ji užkabina kažką mūsų viduje, ko negali padaryti nei viena kita kalba. Ir būtent tai mus apjungia, vienija. Neturi reikšmės, kokia mūsų tikėjimo sistema, religija, kokia tautybė, tai yra universali ląstelinė garso kalba. Mes pateiksime kiekvienos mantros vertimą, tačiau iš tikrųjų pakanka vien tik garso, kad pasijaustų jų teigiamas poveikis. Svarbiausia – suvokti, kaip mes jaučiamės, įsileisdami į save šiuos garsus, būti pasiruošus tam, kaip jie mus veikia. Kiekvieno žmogaus patirtis gali būti visiškai skirtinga. Taip pat yra svarbu kuo giliau pasinerti į šią meditaciją ir gerbti šiuos garsus, jų galią ir jų jėgą.
 

- Jeigu mantrų tema jums yra nauja, gali būti, kad jūs norėsite sužinoti, iš kur jos atsirado. Įdomu yra tai, kad šie garsai atsirado indų išminčių dėka. Prieš daugelį tūkstančių metų, kai jie suprato, kad pakylėtas, sutaurintas garsas sukelia reakcijas mūsų fiziniame ir metafiziniame kūne. Tai buvo mokslinis tyrimas, kuris šiais laikais yra slepiamas. Mes su Deva jaučiamės tradicijos, kuriai yra 5000 metų, dalimi. Šiandien šiomis mantromis galima dalintis. Praeityje Indijoje to niekas nedarė, kadangi jos buvo brahmanų (šventikų) nuosavybė ir buvo perduodamos tik slaptai. O šiandien mes turime galimybę visa tai pajausti. Todėl mes norime paskatinti ir jus tai išbandyti.
 

- Taigi, atsisėskite patogiai, ištiesinkite stuburą ir sukurkite aiškų ketinimą. Šiandien mes pradėsime nuo pačios svarbiausios ir pagrindinės mantros – tai mantra OM. Daugelis mantrų prasideda garsu OM, nes į jį įeina visos Visatos energijos. Net jeigu po 21 dienos jūs užmiršite viską ir prisiminsite tik tai OM, jūsų paslaugoms visuomet bus vertingiausias instrumentas. OM vadinamas branduoliniu garsu, tai garsas iš vieno skiemens, kurio negalima išversti. Jo neįmanoma išreikšti jokia kita kalba. OM apjungia ir moterišką, ir vyrišką energiją. Jį taip pat vadiname begarsiu garsu, Visatos garsu, kosminiu TAIP. Galima pabandyti priartėti prie šio žodžio išverčiant jį, tačiau pilnai to padaryti neįmanoma, todėl geriausia jį išgyventi patiems.
 

- Dabar mes keletą minučių giedosime garsą OM. Todėl atsisėskite tiesiu stuburu, susikurkite aiškų ketinimą pilnai pasinerti į šį garsą, stebėti, kokį poveikį jis daro jūsų kūnui, kaip jis skamba jūsų viduje. Dainuokite garsiai, kad realiai pajustumėte savo balso vibracijas. Pasilikite pakankamai oro ir erdvės, kad užtektų garso "mmm" ištarimui, kad skambėtų ne tik garsas "ooo", bet ir garsas "mmm". Tuomet susiformuos energijos ratas, gilaus kvėpavimo ratas. Tęskite garsą, kol pakanka oro, o tuomet vėl giliai įkvėpkite. Muzika jums padės šiame kelyje. Pabaigoje padovanokite sau keletą sekundžių tylos. Kol kas neatmerkite akių, nejudėkite, tai būtent tas momentas, kuomet tvyro tyla, pripildyta vibracijos, energijos, tos gyvybės, kurią mes švenčiame, tardami garsą OM.
 

- Ir taip, mes sėdime užmerktomis akimis ir tiesiu stuburu ir pradedame mėgautis tylos erdve. Leiskime protui laikinai pasitraukti į antrą planą, atidėkime mintis į šalį, klausykitės tik mano balso, klausykitės garsų kambaryje, kol mes ruošiamės meditacijai. Sėdėdami tyloje, mes tris kartus giliai įkvėpsime. Tuomet giedokite kartu. OM the Cosmic YES


OM SHANTI OM 


Meditaciją rasite paspaudę šią nuorodą: https://www.youtube.com/watch?v=RHs1WqNTFRw


- Namaste. Visi kartu pasidžiaukime meditacija ir mantra. Tai galimybė pajausti tai, kad mes esame mažyčiai šviesos taškeliai, išbarstyti po planetą, pajausti  mūsų visų tarpusavio ryšį. Skirdami 15 minučių per dieną tam, kad galėtume žvilgtelėti į savo vidų ir pasirūpinti ta erdve, kurią labai dažnai užmirštame. 15 minučių – tai labai mažai, tačiau kai mes  pašvenčiame šį  laiką sau, rezultatai būna labai galingi. Šio laiko negalima išmatuoti minutėmis, jis yra tarsi anapus laiko. Ši patirtis daro įtaką visai jūsų dienai, įnešdama į ją tylą ir šventumą. 
Mittenas:
- Mantros – tai sielos maistas, būtent taip vertinu jas aš.  Matau, kaip yra paprasta rūpintis kūnu ir užmiršti pasirūpinti siela. Kai save pripildome mantromis, mes lyg ir duodame sau antrą šansą. Kiekvieną kartą, kai tai darome. Tai dovana, slypinti mantrose.
Deva:
- Kai kurias mantras galite dainuoti, o kai kurias – tik klausyti. Gali būti, kad kai kuriose iš jų yra pernelyg daug žodžių ir juos bus sunku iš karto įsiminti. Tas taip pat svarbu ir dėl to, kad pajaustumėte skirtumą – koks yra mantros efektas, kai ją klausote, ir koks – kai dainuojate. Koks jausmas apima, kai visą dieną jus lydi mantra? Būtent tai noriu paskatinti jus daryti. Susipažinę su kiekviena nauja mantra, nešiokitės ją su savimi visą dieną, sugrįžkite prie mantros vėl ir vėl. Tegul jinai būna paskutinė jūsų mintis prieš miegą. Pašvęskite kiekvieną naują dieną tam tikrai mantrai ir tam, kokią prasmę ji turi.


Šią dieną mes paskirsime labai paprastai mantrai. Vakar mes giedojome garsą OM, o šiandien prie jo pridėsime dar vieną žodį – ŠANTI, kuris reiškią ramybę (arba taiką). Dainuosime šią mantrą tradiciniu būdu, daug kartų ją pakartodami. Taip, kaip derindami muzikinį instrumentą mes kartojame garsą, tada dar kartą ir dar. Tokiu būdu jis formuoja mūsų energetinę sistemą ir kūną. Tai galima palyginti su styga, kuri tarsi atgyja, jeigu ją liečiame daugybę kartų. Tas pats vyksta ir su mūsų kūnais. Kuo dažniau mes kartojame vieną konkrečią garsinę vibraciją, tuo labiau mes į ją įsijaučiame. Yra manoma, kad geriausia tą daryti 108 kartus. Pasak Vedų, mūsų kūne yra 72 000 energetinių kanalų, sanskrite vadinamų nadi. Iš šių 72 000 kanalų svarbiausi yra 108. Visi jie susijungia dvasinėje žmogaus širdyje. Kuomet mes mantrą ištariame 108 kartus, garsinės vibracijos dėka mes pripildome šiuos kanalus energija. Taigi, šis skaičius yra labai naudingas ir jis turi daugybę skirtingų reikšmių. Pavyzdžiui, katalikiškame rožančiuje yra 54 karoliukai, tai yra lygiai pusė indiškų maldos karolių, vadinamų mala, ilgio. Skaičius 108 yra sutinkamas daugelyje religijų, todėl mes jį naudojame taip pat. Taigi, skaičiuosime pakartojimus, o jūs galite atsipalaiduoti, tiesiog įšokti į mūsų traukinį ir leisti mūsų balsams jus nusivesti kartu su savimi. Mus lydės taip pat ir gitaros garsai. Užmerkite akis ir mėgaukitės. 

- Įsijauskite. Užmerkite akis ir atsiduokite savo pojūčiams. Pamąstykite, ką jums reiškia žodis „ramybė“. Kokį tikslą mes įtraukiame į šią mantrą? Ką mes pasiruošę jai atiduoti? Visada yra naudinga pagalvoti apie tai, kiek mes pasiruošę atiduoti mantrai. Be abejo, kaip ir visuose kituose dalykuose, kuo daugiau mes atiduodame, tuo labiau atsiveriame tam, kad gautume. Užsimerkite ir tyloje pagalvokite, kas yra ramybė. Neatsimerkite, būkite atsipalaidavę, nugara turėtų būti tiesi. Atsisėskite patogiai, tačiau su energija ir tiksliu ketinimu. Pajauskite dabartinį momentą, būkite čia ir dabar ir iš šios erdvės leiskitės į kelionę kartu su mantra „OM Šanti OM“. 


JONATHAN GOLDMAN "CHAKRA CHANTS"

Jonathan Goldman "Chakra chants" - muzikinis projektas pripažintas kaip vienas iš labiausiai gydančių pasaulyje. Klausantis šios muzikos, harmonizuojasi kūnas ir siela, atsiveria čakros.

Primal Ground (Root) - Šaknies (Pirmoji, pamatinė) čakra, esanti ties stuburo pagrindu. Pirmoji (Muladhara) čakra yra atsakinga už saugumo jausmą, ryšį su žeme, materialiuoju pasauliu. Tai yra gyvybinės energijos centras, susijęs su išgyvenimo instinktu ir pusiausvyra. Kiekvienas žmogus turi kūną ir gyvūnams būdingus instinktus.

Antroji čakra - Svadhisthana, kryžkaulio čakra, esanti 5 cm žemiau bambos. Reguliuoja lytinį potraukį, dauginimosi funkciją, emocionalumą. Nuo tinkamo šios čakros veikimo priklauso galimybė turėti vaikų, malonios emocijos, ryšiai su kitais žmonėmis. Čakrą blokuoja kaltės jausmas. Atvėrimui reikia atsikratyti savęs kaltinimo naštos, atleisti sau.

Trеčioji čakra - Manipura, esanti tarp apatinių šonkaulių. Trečioji čakra yra asmens valios centras, susijusi su žmogaus ego, savo vertės jausmu. Atstovauja jėgą, polinkį kontroliuoti įvykius. Ši čakra atsakinga už įsitikinimus ir pasirinkimus, kuriuos mes esame pasiruošę apginti. Taip pat už savikontrolę, sugebėjimą laikytis disciplinos, profesinį tobulėjimą. Sklandžiai veikianti čakra sąlygoja optimizmą, pasitikėjimą, žvalumą, gerą nuotaiką. Čakros veiklos sutrikimai pasireiškia pesimizmu, izoliacijos jausmu, polinkiu per daug viską analizuoti, savigarbos trūkumu. Čakrą blokuoja gėdos jausmas, nusivylimas savimi.

Ketvirta čakra - Anahata - širdies čakra, susijusi su gebėjimu mylėti ir atjausti kitus. Kai žmogus klausosi savo širdies, jis yra kupinas šilumos ir džiaugsmo. Meilė yra aukščiau bet kokio racionalaus plano, kaip įsitvirtinti ir išgyventi. Čakrą blokuoja sielvartas, praradimo skausmas, liūdesys.  

Penktoji - Visuddha - gerklės čakra, atsakinga už bendravimą, muzikinius sugebėjimus, minčių reiškimą žodžiais. Joje slypi asmenybės unikalumas, kūrybiškumas ir vidinis balsas, kuris pasako tiesą. Ši čakra žmogui sudaro galimybę padėti kitiems žmonėms, visuomenei savo kūrybingomis idėjomis. Tai tiesos čakra, ją blokuoja melas. Ypač melas sau. 

Šeštoji čakra Ajna, dar vadinama Trečiąja akimi, yra kaktos centre, maždaug tarp antakių. Vaizduotė, suvokimas, įžvalgumas, dvasinė išmintis ir intuicija. Susijusi su žmogaus sugebėjimu prisiimti atsakomybę už save, pamatyti aukštesnę visų reiškinių prigimtį. Tai yra transcendentinė čakra, atverianti galimybę pažinti reiškinius, esančius anapus materialios kasdienybės ir įprastinių pojūčių. Čakrą blokuoja iliuzijos, iš kurių didžiausia - nesuvokimas savęs kaip visumos dalies.

Septintoji čakra - Sahasrara - Karūnos čakra, atstovauja dvasinį pažinimą ir tyrą kosminę energiją. Tai minties čakra. Tinkamai veikianti čakra padeda pasiekti dvasinį žinojimą, pagarbą visoms gyvoms būtybėms. Ją blokuoja materialūs prisirišimai, tai, kas laiko mus šioje žemėje. Atveria atsižadėjimas, savo prisirišimo paleidimas. Būtina išmokti paleisti, susitaikyti, tik taip čakra atsivers.

Komentarai

  1. Man geriausiai padeda susitvarkyti su stresu, įtampa ir neigiamomis emocijomis reiki seansas , meditacija, masažai. O jeigu dar kartu naudojama ir homeopatija, tai rezultatas būna ypač geras.

    AtsakytiPanaikinti

Rašyti komentarą

Populiarūs šio tinklaraščio įrašai

Apie pinigų energiją

XIV. ĮSAKYMAI SAVAJAM AŠ

Sąmoningumo plėtimas - grupė Telegrame